fbpx

Najčastejšie :

Dotácie Zelená domácnostiam ➜

Pre prevádzky s dennou výrobou

Pre prevádzky s večernou a nočnou výrobou

Používame najkvalitnejšie komponenty

Solárny panel

jinko4
 • Nová technológia N type zabezpečujúca vyšší výkon 
 • Po 30 rokoch záruka výkonu až 87,4% 
 • 12 rokov záruka na panel
 

Menič

menič hybridný
 • hybridné a ongridové riešenia
 • možnosť pripojiť na generátor 
 • Nízke štartovacie napätie -160V
 • Možnosť programovania striedača 
 • 10 rokov záruka na striedač

Batérie

deye baterky
 • využitie až 90% veľkosti batérie 
 • dlhá životnosť – viac ako 6000 cyklov 
 • Podpora vysokého vybíjacieho výkonu 
 • 10 rokov záruka na batérie 

Prečo my?

U nás dostanete

Ako vyberať firemnú fotovoltickú elektráreň?

Firemná elektráreň má svoje špecifiká a pri výbere je dôležité si si odpovedať na nižšie uvedené doplňujúce otázky. Je to o to viac dôležité, pretože sa väčšinou jedná o investíciu niekoľko desiatok tisíc eur na niekoľko desiatok rokov.

Človek môže byť často zmätený zo súčasného stavu na našom trhu s fotovoltikou. Ako teda oddeliť to seriózne a spoľahlivé od toho chaotického a nespoľahlivého?

Tu je návod, ako postupovať pri výbere firemnej fotovoltiky a akú firmu (dodávateľa fotovoltiky) si vybrať?

Tu je návod, ako postupovať

1. Vytvorte si pravdivé údaje, nepoužívajte nepravdivé

Pri všetkých informáciách, ktoré Vám niekto dáva oddeľte to, čo je zjavne PRAVDIVÉ, čo si viete samy overiť a vyhlásiť za pravdu od vyhlásení firiem, ktoré si overiť neviete a sú to len neoverené vyhlásenia niekoho, ktorý Vám chce niečo predať a nemusí hovoriť vždy pravdu. Tieto údaje zaraďte do priečinka NEPRAVDIVÉ.

Stretli sme sa už s očividnými, zavádzajúcimi klamstvami niektorých predajcov. Ich cieľom je oklamať zákazníka a predať mu niečo, čo mu ale nebude dávať sľubovanú hodnotu

Vytvorte si PRAVDIVÉ UDAJE

Nepoužívajte NEPRAVDIVÉ ÚDAJE

2. Technická obhliadka projektanta

Ponúka dodávateľ pred uzavretím zmluvy Technickú obhliadku projektanta (POZOR, nie OBCHODNÍKA) a návrh Technického riešenia?

Toto je veľmi kľúčová vec celého výberu fotovoltiky. Ak si idete stavať dom, určite nerobíte výber spôsobom „Chcem 4-izbový dom, dve kúpelňe, tak mi povedzte, koľko to presne do centu bude stáť, pretože toho vyberiem, kto dá najlepšiu cenu“ Asi si dáte urobiť projekt, výkaz materiálu a prác a až potom si to dáte naceniť, aby ste mali istotu, že v ponuke je VŠETKO, čo je potrebné urobiť.

To isté by ste mali urobiť pri výbere fotovoltiky. Žiadajte technickú obhliadku projektanta na Vašom objekte, návrh technického riešenia (elektro aj stavebnú časť – čo, kde, ako?), výkaz materiálu a činností vrátane potrebných úprav na Vašom súčasnom objekte.

Ideálna verzia je:

Objednať Technickú obhliadku s návrhom technického riešenia ako prvý krok nadobudnutia Vašej fotovoltickej elektrárne. Toto Vám môže ušetriť VEĽA PEŇAZÍ.

Teraz už budete presne vedieť, čo vyberáte a spýtajte sa každého potenciálneho dodávateľa „ MÁTE VO VAŠEJ PONUKE ZAHRNUTÉ VŠETKY TIETO PRÁCE A MATERIÁL?“

Už viete, čo si v skutočnosti objednávate

 

Až teraz môžete robiť samotný výber dodávateľa

3. Robí dodávateľ pre zákazníka viac, ako je dnešný štandard?

Má dodávateľ vlastnú predajňu, kde má vystavené všetky nimi používané komponenty, kde má názorne ukázané modely striech s príkladmi použitých konštrukcií? Robí pre zákazníkov viac, ako je dnešný štandard?

Väčšina firiem predáva fotovoltiku iba z katalógu.

4. Má dodávateľ vlastný technický personál?

Má dodávateľ vlastných technických špecialistov, ktorý pripravujú a dolaďujú každú inštaláciu tak, aby mala čo najvyššiu kvalitu? Na firemných elektrárňach je potrebné riešiť mnoho technických špecialít. Niekedy aj počas už samotnej inštalácie. Každý objekt je originál.

Často to vyzerá na našom trhu s fotovoltikou takto:

Obchodník vypočíta na základe nejakého všeobecného algoritmu cenu, na to uzavrie zmluvu a montážna skupina to namontuje. Medzi obchodníkom a montážnou skupinou často neexistuje nejaký vlastný expert – technik na fotovoltiku, ktorý by vedel vyriešiť v rámci firmy zložité situácie, ktoré pri návrhu a realizácii fotovoltiky na firme môžu vzniknúť. Kvalita niečo stojí. Takýto zamestnanci niečo stoja. Najlacnejšie riešenia nemusia obsahovať tento veľmi dôležitý servis pre Vás. Nedokonalé riešenia Vás neskôr môžu stáť peniaze vo forme poškodených zariadení, alebo následných investícií, keď časom zistíte, že niečo nie je urobené správne.

 

5. Rýchly popredajný servis

Kde je centrum pôsobenia dodávateľa? Pôsobí na celom Slovensku, alebo iba v niektorom regione? Ako ďaleko budú mať technici na prípadný výjazd?

Ako ďaleko k Vám budú mať na prípadné servisné úkony a pravidelné ročné prehliadky?

Fotovoltiku si kupujete na 25 rokov.
Poznám prípad, kde k problémom zákazníka z Kokošoviec a hlásenia závady batérií museli prísť technici až z Čiech. O termíne a dĺžke odstraňovania závady a na koľký krát to bolo môže porozprávať dlhú historku sám zákazník.

6. Preverte si dôveryhodnosť firmy a jej majiteľov

Pozrite si dlhodobé pôsobenie spoločníkov Dodávateľskej firmy aj v iných spoločnostiach.

Často sú na trhu aj relatívne nové firmy – je to predsa len nové odvetvie. A tieto nové firmy môžu byť často kvalitnejšie, môžu mať celý proces lepšie zorganizovaný, výkonné vedenie dodávateľa je skúsené a roky pôsobilo v iných, podobných oblastiach služieb zákazníkom.

Zistite si dôležité údaje o spoločníkoch dodávateľa – kde doteraz pôsobili, ako dlho, s akými výsledkami. Finstat a iné internetové nástroje Vám dnes vedia dať úplné tieto údaje.

Stretli sme sa na trhu s dodávateľom, ktorý mal výrazne najnižšiu ponuku. Po analýze jeho majiteľskej štruktúry sme zistili, že majiteľ a konateľ má za sebou osobný bankrot, má veľa firiem, ktoré sa neustále množia podobnými názvami a nikdy na nich nevytvoril v žiadny  významný hospodársky zisk – skôr sú neustále všetky v strate.

Zverte takej firme inštaláciu  elektrárne a svoju budúcnosť…

Neviete sa rozhodnúť? Začnite technickou obhliadkou a návrhom technického riešenia

Čo tým získate?

Cena: od 400,00€ bez DPH

DOTÁCIE

Zelená podnikom

Získajte dotáciu na fotovoltiku z programu Zelená podnikom s našou pomocou. Všetky papierovačky vybavíme za vás.  

Firma HelioZOOM je zapísaná do zoznamu oprávnených zhotoviteľov v zmysle Všeobecných podmienok vydaných SIEA.

Vaša cesta k solárnym riešeniam bez starostí

Fotovoltika na kľúč

Rozumieme, že prechod na solárne riešenia môže byť pre mnohých zákazníkov veľkým krokom. Preto sme tu, aby sme vám tento proces spríjemnili a zabezpečili, že budete mať všetky informácie, ktoré potrebujete. Prečítajte si viac o službe “Fotovoltika na kľúč” a spoznajte výhody, ktoré ponúka.

Prečo fotovoltika?

Aké sú výhody fotovoltiky pre podniky?

Výber z našich realizácií

Referencie

Chceli by ste vedieť viac informácií alebo získať návrh a cenovú ponuku priamo pre vás?

JinKO

Solárny panel

jinko3
 • Nová technológia N type zabezpečujúca vyšší výkon 
 • Po 30 rokoch záruka výkonu až 87,4% 
 • 12 rokov záruka na panel
 

DEYE

Menič

menič hybridný
 • hybridné a ongridové riešenia
 • možnosť pripojiť na generátor 
 • Nízke štartovacie napätie -160V
 • Možnosť programovania striedača 
 • 10 rokov záruka na striedač

DEYE

Batérie

deye baterky
 • využitie až 90% veľkosti batérie 
 • dlhá životnosť – viac ako 6000 cyklov 
 • Podpora vysokého vybíjacieho výkonu 
 • 10 rokov záruka na batérie 

Prečo my?

U nás dostanete

Create your account